Trądzik różowaty – leczenie miejscowe

U niektórych osób trądzik różowaty Gdańsk może pojawić się jedynie w wybranych partiach twarzy. Wtedy najskuteczniejszą metodą jest leczenie miejscowe. Jak ono wygląda?

W takim leczeniu stosuje się zwykle specjalne żele i kremy. Nie są one ogólnodostępne, dlatego tylko lekarz może przepisać właściwe środki. Bardzo dobre rezultaty przynosi również kwas azelainowy. Świetnie działa na nieestetyczne grudki i krostki i redukuje ich stan zapalny. W leczeniu pomocne stają się także antybiotyki. Tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na makrolidy. Mają one działanie bakteriostatyczne. Jeśli trądzik ma ostry przebieg i objawia się ciągłym uczuciem swędzenia, lekarz może przepisać inne środki. Może to być np. krotomiton, który łagodzi świąd. To właśnie dzięki niemu leczenie trądzika różowatego nie jest bolesne i nieprzyjemne.

Oczywiście zanim zakupimy wybrane lekarstwa, musimy udać się do specjalisty. To on wybierze dla nas odpowiednie środki, które doskonale zadziałają na wszelkie objawy trądzika różowatego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *