Gdzie mogą występować kłykciny u mężczyzn?

Kłykciny to rodzaj brodawek, niewielkich kurzajek, które mogą występować na różnych częściach ciała. Jednak najczęściej pojawiają się one w okolicach miejsc intymnych. A gdzie u mężczyzn mogą pojawić się takie kłykciny?

Oczywiście najczęściej spotykane są kłykciny na penisie. Mogą one pojawić się na żołędzi lub pod napletkiem. Bardzo często występują również w środkowej części penisa. Takie kłykciny mogą wystąpić u każdego mężczyzny, który prowadzi standardowe życie seksualne. Dlatego przed każdym stosunkiem należy koniecznie zakładać prezerwatywę. Ona dodatkowo ochroni i zabezpieczy miejsca intymne.

Mężczyźni homoseksualni są również bardziej narażeni na pewną odmianę wirusa hpv. Chodzi tutaj o kłykciny odbytu. Dlatego nieważne jest, jakiej jesteśmy orientacji, przed każdy, stosunkiem seksualnym należy założyć prezerwatywę. Oczywiście nie daje ona 100procentowej ochrony przed wirusem hpv, ale może zabezpieczyć nas przed niektórymi jego odmianami. A w końcu zdecydowanie łatwiej jest zabezpieczyć się przed chorobami, niż później je leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *